Využijte operaci, abyste se cítili lépe svým tělem

Dnes ve světě kin, módy a zábavy se oděv a kosmetika staly hlavním prostředkem nároku na právo na práci; něco, co kritizuje i jiné sektory, které mluví o novém feministickém hnutí jako o módě, což má málo společného s ideály této doktríny, ale spíše jako trend mezi nejvíce elitářskými skupinami a především Instagramem. Ve skutečnosti byla kosmetická chirurgie při mnoha příležitostech považována za další důsledek macho společnosti, ve které se ženy snaží všemi způsoby potěšit muže.

Existuje také koncepce kosmetické chirurgie jako neúčinného úniku z komplexů, také odvozeného z tlaku vyvíjeného západní kulturou na ženské tělo. Psychologka Júlia Pascualová nám říká, jak se ženy s komplexy snažily vyřešit tím, že podstoupily operace nebo dotyky ; což následně vedlo k patologii známou jako dysmorfobie: „Osoba může najít konkrétní komplex, který by a priori mohl být bezvýznamný (mohl by být i imaginární).

Může se tvá tvář stát posedlostí?

Nicméně, on stal se posedlý dokud on rozvinul psychopathology již zmínil se. V tomto okamžiku tato osoba hledá způsoby, jak vyřešit svůj problém různými způsoby, jako je izolace, make-up nebo doplnění, které zakrývají to, co se mu nelíbí a nakonec chirurgii. Nebezpečí estetických chirurgických zákroků a zákroků spočívá v tom, že pacient může vstoupit do začarovaného kruhu, protože po změně části jeho těla může vidět, že se mu také nelíbí a podstupuje neustálé operace s důsledky, které mohou být smrtelné.

Na druhém konci se objevuje nová vlna feminismu, která brání tělu jako hlavní zbraň svobody. Je zřejmé, že v mnoha případech jsou komplexy u žen odvozeny od nátlaku a uložení velmi přísných kánonů krásy, které činí oběť nepřijmout její tělo tak, jak je, a chce splnit stereotypy.

Ale co když to neudělá? Pokud se žena jednoduše rozhodne, že bude mít operaci prsu, protože ji má ráda větší, bez komplexu za ní, která mu utrpení nebo mužskou touhu uspokojit. To znamená, že pokud neexistuje žádný škodlivý motiv, jaký je rozdíl mezi tetováním celého těla z estetických důvodů a nosí prsa ze stejného důvodu?

Pokud se cítíte lépe se sebou, proč ne?

Žijeme ve společnosti, která na dosahuje všechno, co chceme, nebo se musíme cítit lépe; dilema vzniká, když existují dva protichůdné proudy, které začínají od stejného bodu. Měli bychom se naučit žít s tím, co máme a odmítat komplexy stereotypní společnosti, nebo bychom měli využít pokroku, který vede věda, aby ukončila to, co se nám nelíbí?

Před nějakým časem se dopis z amerického univerzitního profesora, zveřejněný v americkém vydání Cosmopolitan, stal virální, ve kterém právě mluvila o této dilematě. Mladá žena, která si přeje zůstat anonymní, se považovala za otevřeně feministickou ženu a mluvila o vnitřním konfliktu, který utrpěl, když si uvědomila, že chtěla, aby její prsa fungovala, a to z jiného důvodu než je estetická chuť velkých prsou. mohla konfrontovat s jejími feministickými hodnotami.

„Mohou implantáty zradit člověka, na kterém jsem skutečně byl,“ říká v otevřeném dopise, který je stále k dispozici na internetových stránkách Cosmopolitan. „Kdybych chtěla, abych měla větší prsa, způsobila jsem, že jsem se cítil provinile, jako kdybych souhlasil se všemi těmi.