Obrázek vnitřního schodiště v sídle

Vznešené a kontroverzní domy ultrabohatých

Nejexkluzivnější z nabídek často rodí popisy, které začínají podobností: „Za soukromými branami ve střežené enklávě v žádané čtvrti…“ a také se nadále chlubí ochrannými atributy domu a také vylepšeními osobního soukromí. Zůstává v těchto exkluzivních oblastech, kde jsou celebrity, profesionální sportovci a také vedoucí pracovníci maskováni mezi svými prominentními sousedy, stejně jako se jim daří neobvyklá možnost dýchat, uvolnit se a uvolnit se.
Některé z těchto domů mají za sebou nemravné a kontroverzní příběhy, jako jsou sexuální večírky a spousta Bukkake, ale pochybujeme, že se o to majitelé budou příliš starat. Mají dost peněz na to, aby si mohli dopřát velmi pornografický životní styl.
Nejextravagantnější miliardářské domy na světě překypují dechberoucími doplňky, o kterých si my obyčejní smrtelníci můžeme nechat jen zdát. Na internetu jsme vyhledali nejzajímavější domy, které vlastní miliardáři jako Bill Gates a další.

Fair Field v Sagaponacku v New Yorku za 249 milionů dolarů

Obrázek zámečku Fair Field

Fair Field, 63akrová substance na pobřeží oceánu v Hamptons, má hodnotu přibližně 248,5 milionu dolarů. Patří miliardáři a kapitalistovi Individual retirement account Rennertovi, který začal rozsáhlou usedlost budovat v roce 1999, ale do roku 2004 se do ní nemohl nastěhovat se svými rodinnými příslušníky poté, co se dostal do nepříjemného sousedského konfliktu. Sídlo, vytvořené za přibližně 110 milionů dolarů, které je nyní ceněno mnohem výše, bylo ve skutečnosti objektem různých debat vzhledem k tomu, že ho Rennert vybudoval v 90. letech.
Podle časopisu Crain’s se Rennertovo sídlo rozkládá na ploše 62 000 čtverečních stop, což představuje téměř jeden a půl akru pozemku. A také samotná budova je značná, pokrývá 63 akrů prvotřídního pobřeží Hamptons.
Je navíc jedním z nejvýhodnějších. Podle deníku Fiscal Times má rezidence hodnotu 248 milionů dolarů a dnes by se její cena pohybovala kolem 500 milionů dolarů, jak informoval jeden z realitních makléřů Crain’s.

Xanadu 2.0, Medina, Washington, 125,5 milionu dolarů

Obraz Xanadu 2.0 Bill Gates sídlo

Costs Gates, zakladatel Microsoftu, a také druhý nejbohatší člověk na světě, si sedm let nechal na zakázku stavět Xanadu 2.0, moderní a přitom rustikální, high-tech sídlo v hodnotě 125,5 milionu dolarů. Podle webu The Pinnacle List, který se věnuje luxusním nemovitostem, koupil Gates celý pozemek v roce 1998 za 14 milionů dolarů. Je pojmenován podle domu titulní postavy filmu „Osoba Kane“.
Náklady Gatesova domu jsou tak obrovské, že má vlastní stránku na Wikipedii. Jmenuje se Xanadu 2.0 na počest Xanadu, imaginárního sídla hlavního hrdiny filmu Občan Kane, který se zcela týká toho, jak peníze, stejně jako nemovitosti, nebyly schopny udělat magnáta šťastným. Udělejte si z toho, co chcete.

Nic z toho není pro člověka, který chápe, kdo je Costs Gates, a jak přesně se dostal k moci, žádným velkým šokem. Může se zdát, že je mírný, ale stále je zakladatelem a také veřejnou tváří Microsoftu, společnosti, která hrála tak obrovskou roli v tom, že se počítačové systémy staly nezbytností pro domácnost. Microsoft se nakonec rozšířil daleko za své skromné začátky a v polovině 80. let, kdy mu bylo pouhých 31 let, se jeho celkový majetek dostal na 1 miliardu dolarů.

Kensington Palace Gardens v Londýně za 89,4 milionu dolarů

Obrázek zahrady Kensingtonského paláce

Indický ocelářský magnát Lakšmí Mittal nazývá tento dům v Kensington Palace Gardens svým „Tádž Mittalem“. V roce 2004 ho koupil za ₤57 milionů – v dnešních dolarech jde o 89,4 milionu dolarů – od anglického organizačního magnáta Bernieho Ecclestonea. Přezdívka sídla je jen tak trochu vtip: Mittal ho zrenovoval z mramoru, který pochází ze stejného lomu jako skutečný Tádž Mahal.

Na první pohled není na této tiché silnici, kde byla běžná obytná nebo komerční nemovitost v roce 2014 oceněna na zhruba 41 milionů ₤, což je více než 165násobek hodnoty typického domu ve Velké Británii (248 863 ₤), naprosto nic přehnaně okázalého. Žádné žluté Lamborghini ani Hummery si zde nepískají písničky. Frustrující vjem je jen jedním z atraktivních rezerv, třpytivých krémových nátěrů a zářících zelených a také černých bariér – až do chvíle, kdy se zastavíte a prozkoumáte obrovskou váhu svých domů: obrovské, oddělené královské rezidence, s příliš mnoha domácími okny na to, abyste je spočítali, v měřítku, které zakrňuje různé jiné soukromé domy v Londýně.